W imieniu własnym jak i Mirka (mirek63) serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tegorocznym Pożegnaniu Lata które tradycyjnie odbędzie się nad rzeką Bug w miejscowości Starosiele obok Dubienki. Termin to 09-11 września.

Pożegnanie Lata organizujemy w tym roku odrobinę wcześniej z dwóch powodów. Pierwszy powód to pogoda, która podobno ma się utrzymać do płowy września, drugi i chyba najważniejszy to wolny termin na wynajęcie ośrodka, w którym będziemy gościć. Pozostałe weekendy września niestety są już zarezerwowane. Wiem, że nie wszystkim ten czas będzie odpowiadał, ale akurat tutaj nie możemy nic zrobić. Mam jednak ogromną nadzieję, iż ludzie nas nie zawiodą i wzorem lat minionych licznie zjadą do Starosiela żegnać lato 2011 r.

Tradycyjnie nasze święto spędzimy w urokach wschodniej Polski na nieskażonej przemysłem ziemi, pogranicza Lasów Sobiborskich i wschodnich rubieży Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Bug graniczny to rzeka dzika i pełna swoistego uroku. Dlatego warto tu przyjeżdżać. Wędkujemy na rzece Bug i Wełniance oraz na okolicznych starorzeczach.

Kilka zdań na temat opłat
Zakwaterowani będziemy w Ośrodku Harcerskim ZHP Hrubieszów. Do dyspozycji mamy domki typu BRDA. Pokoje 3 lub 4 osobowe (nieogrzewane). Opłata za nocleg - jedna doba – 22 zł. Opłata za obiad z dwóch dań – 22 zł. Nie ma przymusu korzystania z obiadów. Planowane jest jedno ognisko z soboty na niedzielę. Tym samym czeka nas opłata za drewno na ognisko, ale o tym poinformuję na miejscu ponieważ dzisiaj nie wiem jaki to będzie koszt.

Opłaty za wędkowanie
Bug w okolicach Starosiela i Dubienki zarządzany jest przez Okręg PZW Chełm. Opłat nie wnoszą wędkarze, których macierzyste okręgi PZW mają podpisane porozumienie z Okręgiem Chełmskim. Dla przypomnienia podaję, które to Okręgi.

Tabela obowiązujących opłat dla niezrzeszonych w PZW i dla wędkarzy spoza porozumienia międzyokręgowego.

Opłat można będzie dokonać na miejscu w ośrodku w Starosielu. W piątek po południu i w sobotę skarbnik koła w Dubience będzie przygotowany na pobieranie wpłat i wydawanie licencji dla osób, które nie posiadają porozumienia z Okręgiem Chełmskim albo są niezrzeszone.

Podaję też telefony kontaktowe do ZO PZW Chełm: (082) 563-08-22 lub 506-154-502, ochrona wód tel. 503-015-864.

No i na zakończenie jeszcze jedna ważna informacja dotycząca zgłoszenia uczestnictwa. Starosiele leży przy granicy i w związku z obowiązującymi przepisami osoby przebywające w strefie nadgranicznej zobowiązane są głosić swój pobyt w najbliższej placówce Straży Granicznej. Aby uniknąć indywidualnego zgłaszania uczestnika i nie tracić cennego czasu chcemy przygotować odrębną listę uczestników, w której musimy umieścić następujące informacje:
Imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr rej pojazdu, którym będziemy się przemieszczać po strefie nadgranicznej. Sporządzona lista z naszymi danymi trafi do Straży Granicznej w Skryhiczynie, która bardzo ułatwi pracę strażnikom patrolującym granicę, a nam zagwarantuje uniknięcie nieprzyjemności podczas kontroli.

Dojazd do Starosiela jest prosty, wystarczy spojrzeć na mapkę.

Zgłoszenia uczestnictwa (dane osobowe) i pytania kierujcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a wszelki uwagi piszcie w komentarzach pod artykułem lub na forum.

Do zobaczenia w Starosielu

Organizatorzy: Mirek63 i SławekB vel Puzio

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

Wstępnie się piszę. Na razie na 50%. Opłaty za wędkowanie mnie nie obejmują bo mam opłacone w Siedlcach, z tym że nie podejrzewam że będę wędkował, chociaż kto wie. Ostatnio się zaczynam łamać :).
ciekawie się zapowiada
Jeszcze się nie deklaruję bo czasu trochę zostało, ale musiało by się zdarzyć coś mocno nieprzewidzianego żebym nie dotarł. Prawdopodobnie zresztą (tradycyjnie) nie będę sam ;) Jeśli można mam tylko dwa szybkie pytania: jak jest teraz z wodą na Bugu bo krążą wieści że dość mocno wysoko i do kiedy można zgłaszać uczestnictwo? Z góry dzięki.
Dwie szybkie odpowiedzi, zdjęcia w zaproszeniu są wykonane tydzień przed ukazaniem zaproszenia a więc w miarę świeże do chwili obecnej nie było opadów deszczu więc woda w rzece opada. Co będzie za 3 tygodnie tego nie wiem? :grin Co do zgłoszenia uczestnictwa to Twój wybór czy zgłaszasz teraz czy za tydzień, ale najpóźniej tydzień przed P.L. chciałbym wiedzieć ile osób przyjedzie ponieważ kuchnia musi zrobić zaopatrzenie na obiady. Pozdrawiam. :)
Wiem już w takim razie wszystko. Dzięki Sławku :)
Będę. Tylko jeszcze nie wiem z kim :P
Hoin, masz tu http://www.pogodynka.pl/polska/hydro
aktualne dane.
Sprawdziłem kalendarz. Na pewno nie będę. W tym terminie będę na zlocie Multiplikator.pl nad jez. Żarnowieckim. kojarzyło mi się ze PL jest następny weekend. Ale to ten sam. Na M.pl zapisałem się już miesiąc temu. I z CO NAJMNIEJ takim wyprzedzeniem planuję. A najczęściej z 2-3 miesięcznym a czasami nawet półrocznym.
Powtórzę więc. Żarnowieckie i zlot M.pl było zaplanowane wcześniej, dużo wcześniej i się zadeklarowałem. Więc będę na zlocie M.pl. Nie mam zwyczaju łamać Swojego słowa.
Sołtys jak nie możesz to podobno mówi się trudno łzawić nie będę :grin Ps. sam wiesz że P.L. wypada we wrześniu skoro wybierasz lepsze zło to twój wybór :) pozdrawiam.
Zaopiekuj się Kamilem, pożyczę mu swój kombinezon pływający. Ja nie miałem wątpliwości. PL. :grin
Sławek ale wrzesień jest długi i ma kilka weekendów. A P.L. zawsze było pod koniec września a nie na początku.
A czy i mnie miejsce(do spania)nad granicznym Bugiem się znajdzie? :grin Jak tak, to Sławencjusz! umyj zęby i się obgol, bo jak mam Cię inakszej ucałować!?! ;)
Wybieram się i ja (z opcją +2 osoby). Na razie jest to plan, ale postaram się go zrealizować ;)
10-11 mam już od dawna zarezerwowane. Tym razem mnie nie będzie ... cholercia ...
Ooo i Kryskon zjedzie? To się Wowa ucieszy:)
Zgłaszam swoje uczestnictwo w PL2011. Na 90% bedę. Prawdopodobnie dojadę w środę (lub w czwartek) na wieczór. Narazie jestem na długim urlopie i musze obczaić co w firmie... czy mnie puszczą :roll
Jak napisałem na forum, nie dotrę. 11-go startuję w tajgę, mam nadzieję na fajne łosośki z jesiennego ciągu.
Zadzwonię do Was w sobotę, bawcie się dobrze.
A ja mam do was ludzie ogromną prośbę :grin Ci co się deklarują przyjechać na P.L. niech wyślę mi potwierdzenie na meila tak jak w zaproszeniu. Z zrozumienie będę wisiał piwo ;) Pozdrawiam.
Na razie zdeklarowanych jest 3 osoby Karol mirek63 i ja i jak tak dalej pójdzie to Ośrodek ZHP w Starosielu można zamykąć :grin Ludzie!!! deklarujcie się.....? bo niedługo zamykamy listę :zzz a potem złożymy rezygnację z organizacji P.L. sory ale lipa totalna..... :(
Sławeczku, nie denerwuj się, wszystko jak zwykle.
Imienniku, na razie z Łodzi jedzie dwie osoby (ja i Novis) :) . Na pewno jeszcze kogoś zaokrętujemy :) .
Zrobię co w mojej mocy, aby dojechać. Narazie wygląda to całkiem nieźle - powiedzmy jakieś 90%. Przyjadę najprawdopodobniej w piątek po południu. Ale stawiam warunek - Mirek musi przywieźć wędzarkę! ;) Szczegóły doprecyzuję na początku września.
Jeśli nic się nie zawali, przyjadę z co najmniej dwoma szwagrami :) Dane podam, jak ustalimy, czyim samochodem jedziemy i którzy ze szwagrów będą gotowi na przyjazd. Konkretne informacje wyślę do końca sierpnia Sławkowi w mejlu.

PS. Mirku ustal ze Sławkiem sposób opłaty za wędkowanie, gdyż generalnie nie można robić przelewu bankowego, a licencje trzeba odbierać (i opłacać) u skarbników kół PZW. Może z tym być jakiś korowód, więc trzeba to wcześniej ustalić (może wykonajcie jakiś telefon do zarządcy granicznego Bugu i wód, na których będziemy wędkować).
Raz, że przeprowadzka, dwa, że kocia wystawa w Warszawie w tym terminie. Odpadam.
No to Sławku ... Widzimy się w Starolesiu :grin
Ha! No to mamy chętnego do skrobania wkładu do wędzarki Mirka, chociaż Shadow Twoją do dzisiaj wspominamy, a właściwie te ukleje. Fajnie, że będziesz, chyba z 5 lat słuch o Tobie zaginął.
No tak się niestety TJ poukładało że albo był brak jednego czasu albo drugiego ;) W tym roku tak jak już mówiłem Sławkowi zabieram ze sobą moją lepszą połowę :grin
Uwaga, uwaga! Sławek potwierdził w Zarządzie Okręgu w Chełmie, że opłat za wędkowanie nie można dokonywać przelewem bankowym (zresztą to nic nowego). Wobec czego licencję będzie można wykupić na miejscu w Ośrodku w Starosielu. Prezes Zarządu PZW w Chełmie wyposaży skarbnika z pobliskiej Dubienki w odpowiednią liczbę znaczków i licencji. Przywieziemy go w piątek po południu i w sobotę rano do Ośrodka i Ci, którzy nie mają porozumień lub są niezrzeszeni w PZW będą mogli kupić licencje.
Pewno przyjade z dwoma kolegami - potwierdze na100% jutro.No i Muka oczywiscie tez.
Mam pytanie natury prawnej
Jestem czlonkiem PZW Wwa. Ale jednoczesnie mam wykupione dodatkowo skladki okregu radomskiego - ktoren to ma porozumienie z siedleckim. Mam placic extra czy nie?
Wojtku najlepiej będzie jeśli skorzystasz z tel. (082) 563-08-22 do PZW Chełm, żeby nie było niedomówień nad wodą, skorzystaj ze źródła. Wydaje mi się, że nie musisz kupować, ale upewnij się proszę. Fajnie będzie Was widzieć!
Coś dla tych co się stanem wody w Bugu interesowali:

http://www.pogodynka.pl/polska/podest/zlewnia_bugu
Ja również zgłaszam swoje uczestnictwo :)
Jeżeli jest ktoś z okolic Żywca lub po trasie Żywiec-Starolesie a chce się zabrać na pożegnanie lata to pisać na PW bo mam dwa miejsca wolne.
Sławciu dopisz i mnie :)
Mam pytanko, czy ktoś posiada wagę jubilerską do 15g i zechciał ją zabrać na P.L. to bardzo bym był dzwięczny. Mam pare ołowików do przeważenia na bocznego. W zamian podzielę się Żubrem, lub ołowiem :grin
Wowka namiary na siebie podaj w meilu puzio@tlen.pl Chyba że nie chcesz łowić na rzece :grin
Krzyś chyba nie bierzesz sobą jakiejś pukawki, wiesz po paru Żubrach podział ołowiem mógłby różnie wyglądać !!! :grin
Włodziu! Wystarczy proca karpiowa i łoów ze 15g i można walić równo we wszystko co jeszcze się rusza :grin
Nie wierzcie Kryskonowi!!! On ma zamiar wypłukiwać złoto z piasków bużańskich!! Cwaniak! A Was chce uraczyć piwkiem i ołowiem!
Uwaga!!! w poniedziałek rano zamykam listę uczestników ponieważ zobowiązałem się w poniedziałek poinformować Szefa Ośrodka odnośnie ilości noclegów oraz obiadów tak aby i Oni mieli czas przygotować ośrodek na nasz przyjazd. Dlatego też proszę tych wszystkich jeszcze nie zdecydowanych o przesyłanie informacji na mojego meila. Powiem że w chwili obecnej jest już sporo zgłoszeń z czego się bardzo cieszę bowiem zapowiada się dobra zabawa,dziękuję. Jeśli chodzi o rzekę Bug a właściwie o stan wody w rzece to w tej chwili jest idealny do wędkowania a do naszego przybycia do Starosiela może się jeszcze co najwyżej obniżyć jest to dobra wiadomość dla spinningistów jak i grunciarzy. Pozdrawiam i do usłyszenia :grin
Mam nadzieję że w tym roku Mirkowa wędzarka będzie \"chodzić\" na okrągło :grin a my będziemy się delektować gorącą wędzoną rybką popijając napój Bogów (piwko) :grin
Sławku, opublikuj proszę tu albo w stosownym wątku na forum listę zgłoszonych uczestników. Bo może się okazać, że przez przypadek nie dostałeś jakiegoś zgłoszenia (wpadł do spamu albo co...) i będą kłopoty przy zameldowaniu w ośrodku. Dzięki.
Będziemy w piątek koło południa. Dane do Puzia wysłane. Korsarze
Z przyczyn rodzinno - firmowych, niestety, jestem zmuszony zrezygnować z udziału w PL :cry . A jeszcze wczoraj wszystko wyglądało różowo :sigh ...
Sławku dopisz u mnie piątkowy obiad:)
Sławku, możesz napisać jakich dokładnie potrzebujesz danych? Imiona, nazwiska i...? Pytam bo gdzieś mi właśnie dowód wcięło, a tak jakoś kojarzę że ostatnio pisałem również pesele i teraz nie wiem czy mam się mocno angażować w szukanie :grin
Karol ty leniwcze! Stoi jak byk w artykule, czytać się nie chce? :P

Cytat:
\"Imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr rej pojazdu, którym będziemy się przemieszczać po strefie nadgranicznej.\"


Dowodu szukaj, bo nr potrzebny i czy się wylegitymujesz? Uśmiechem? :) Przy czym adres to miejscowość wystarczy, choć może coś się zmieniło?
Dalibóg, czytałem! Fakt że ze dwa tygodnie temu, a dziś tylko omiotłem wzrokiem, ale tego zapisu autentycznie nie widziałem :eek Nie zmienia to oczywiście faktu że stoi jak byk napisane i jest mi głupio iż zawracam głowę wychodząc przy okazji na wtórnego analfabetę. Oddalam się więc pokornie w poszukiwaniu dowodu i jutro wyślę dane swoje i kobity, bo tradycyjnie już oświadczyła że zamierza jechać ze mną ;)
na 80 % będę z dnia na dzień moje szanse rosną
Z wielkim żalem odpuszczam tegoroczne PL. Plany planami a życie i tak weryfikuje je na swój sposób :sigh . Życzę wszystkim miłej zabawy...
tylko trzęsienie ziemi może mnie powstrzymać przed przyjazdem, kości zostały rzucone
Bede i ja, rodzinnie z Zosia i Hania. :)
:grin To na tę porę aktualna lista osób które zgłosiły swoje uczestnictwo na P.L.
1. juko
2. Bodzio
3. jumpers
4. maarcin85 + 1
5. Korsarze
6. Plastik
7. MK z rodziną
8. vortex + 2
9. adsien + 1
10. Kryskon
11. TJ + 1
12. mirek63
13. Choin + 1
14. Greg
15. hubertus
16. novis
17. visegard

Jeżeli ktoś miałby jeszcze ochotę lub zgłaszał swoje uczestnictwo w komentarzu a nie przesłał mi danych to ma jeszcze szansę do jutra do południa.
Pozdrawiam.
Będę sam, Jarka zmogło jakieś choróbsko...
Małe sprostowanie odnośnie listy uczestników:
1. juko
2. Bodzio
3. jumpers
4. maarcin85 + 1
5. Korsarze
6. Plastik
7. MK z rodziną
8. vortex + 2
9. adsien + 1
10. Kryskon
11. TJ + 1
12. mirek63
13. Choin + 1
14. Greg
15. hubertus
16. novis
17. visegard
18. Wowa
19. shadow + 1
20. puzio 8)
Mam pytanko, czy ktoś jeszcze posiada nalepki na samochód WCWI i do tego ma na zbyciu? Jak tak to bardzo proszę przynajmniej o jedną sztukę wziąć ze sobą na P.L. to pohandlujemy :grin
O to i ja poproszę:D
Krzysiu, a może pora wyprodukować nową porcję, ja też nic nie mam. Ostatnia poszła z kijanką. Jeżeli będą chętni, to w październiku mogę zamówić, lewusy do naklejenia wewnątrz, albo standard na zewnątrz.
I o tych znaczkach możnaby coś pomyśleć, żeby matryca nie zardzewiała :)
Ja kcę na zewnątrz, bo mam czarne szyby ;)
Witam! Od jutra gdzieś od południa będę już w Starosielu. Licencje na wędkowanie załatwione, drewno na ognisko również. Adaśko jak się jutro zjawicie to przyjedzcie najpierw na ośrodek. Pozdrawiam. :grin
A ja oprócz znaczka z wcwi na samochód żądam koszulki, majtek, naszywki z logo wcwi :P itp :D Tak bym bym był wszędzie rozpoznawalny :D
Takie małe pytanie mam - da radę załatwić jakiś odbiornik TV coby sobotnią walkę zobaczyć?? :)))
Jak Admin da zgodę to wyprodukuję koszulki, znaczki i naklejki. Ale na PL już się nie wyrobię. Na razie na stanie mam ramki do tablic rejestracyjnych, 20 zet/kpl.
Stefciu, proszę o jeden komplet :grin
Do wyjazdu czas nastał. Godzina \"0\" wybije około 12oo. Ukraińskie kaczodzioby dygajcie przed Kryskonem póki jeszcze czeźwy! :grin
Połamania! Mimo skrytych planów nie będę znów na PL. Ech życie, czy wszystkie sroki trzeba trzymać w tym samym czasie... Bawcie się dobrze!
Plastiku, problem z obejrzeniem walki jest taki, że we wszystkich kanałach sygnał będzie kodowany. Polsat, Cyfra, HBO żądają 40 zł zapłaty, trzeba mieć satelitkę i dekoder działający w systemie VOD. Podobno tylko RTL ma nadawać darmowo.
Bartku, no i rozwiązałeś moje rozterki... :D
komu w drogę temu kopa w d...
czas ruszać do Starosiela
Wielkie dzięki wszyćkim uczestnikom za wspaniałą dżamprezę wędkarsko, fotograficzną i rozrabiacką :grin
podziękowania dla wszystkich za wspaniałą imprezę, proszę o fotki na hubertus2@wp.pl
Dzięki Organizatorom za przygotowanie imprezy i wszystkim za spotkanie.
Fajno też było w realu poznać parę nowych osób. Do zobaczyska :)
Juko wyślij mi zbiorówkę na email. Wstawię do podgalerii, a później będziecie dorzucać swoje zdjęcia. Dziękuję także organizatorom i uczestnikom.
Wielki szacun dla Mirka, pokazał \"klasę\" jako gospodarz. Huberto, Roberto moje fotki do Was doszły? :grin
Krzyś,@Kryskon, nie mam żadnych fotek, wysłałeś?
Nareszcie jest chwila aby po ciężkim poniedziałku
podziękowac Wszystkim przybyłym na PL -Serdeczne dzięki- Wszystkim było miło znowu podac dłoń(a niektórych nawet ucałowac) Do zobaczenia na następnych spotkaniach .
Piećka! @interia czy @H2O znaczy się tlen! Wysłałem draniu jeden! Komu nie wysłałem to niech poda namiary i się upomina, ja też bardzo proszę o Wasze fotki na kryskon13@wp.pl :grin
fotki zaraz będziesz miał wysłane
Podziękowania dla Organizatorów i Uczestników za wspaniałą imprezę :)
Ja również poproszę wasze fotki na jumpers@wp.pl :grin
Jacku, moje fotki poszły do Ciebie. Czekam na Twoje ;)
Krzyś, Tlen i interia nieaktualne. Mój nowy adres ( od dwóch lat) to : pnovis.nowicki@gmail.com
Piotrze, mówisz i masz i zmien w wizytówce adres.
Krzychu, już dawno to zrobiłem. :grin
Ja również dziękuję za wspaniały pobyt :) . Jak zwykle miło mi było spotkać miłośników Bugu, nad który zawsze warto przyjechać. Oczywiście też jestem chętny na fotki z naszego spotkania, więc wszyscy pstrykacze proszeni są o przesłanie stosownej dokumentacji na adres wieszak@wcwi.pl :grin .
Podłączam się do podziękowań za wspólne spotkanie. Było świetnie, szkoda tylko, że tak krótko. :) Ale nic to, nadrobimy...

Również poproszę wszystkich pstrykaczy o fotki na dawid.gdula@gmail.com. Wielkie dzięki!
Dziękuję wszystkim za przybycie i dobrą zabawę, mam nadzieję na spotkanie za rok tym bardziej iż liczę na jeszcze większą frekwencję ponieważ od teraz P.L. będzie się odbywać w 2 weekend września naturalnie miejsce nie ulega zamianie lub zamianie ;))) czyli bawimy się nadal w Starosielu nad Bugiem granicznym.
To by było na tyle...., Przy okazji przepraszam że nie mogłem z Wami być do końca ale pracę stawiam dzisiaj ponad wszystko. Na pocieszenie powiem że \"sunie\" w moim kierunku ekipa Krakowska i jutro się z nimi zobaczę, mam też nadzieję że zrobię im wspaniały fotoreportaż z pobytu w Dubience nad Bugiem. To już naprawdę tyle pozdrawiam. :grin ;)