"Ośrodek został zbudowany na wysokim brzegu Jeziora Ślesińskiego, w starym sosnowym lesie, 2 km od drogi nr 25 Ostrów Wielkopolski - Bydgoszcz, 8 km od Lichenia i 20 km od Konina i autostrady A2. Dojechać można do nas koleją, samochodem, żaglówką lub motorówką. Polecamy Państwu urokliwe miejsce, w którym natura zaprasza do korzystania ze swych bogatych walorów..." - tak zachęcają właściciele Ośrodka na stronie internetowej www.lesna-polana.com.pl

Ośrodek znajduje się bardzo blisko Ślesina, a poniżej dla ułatwienia mapki dojazdu.


za www.pilot.pl


ze strony Ośrodka

Tych, którzy jeżdżą z nami cyklicznie nie muszę chyba zachęcać do przyjazdu. Corocznie spotykamy się w innym miejscu, po to by porozmawiać o WCWI, wędkarstwie, miejscowych wydarzeniach, pooglądać okolice, połowić jeśli są do tego warunki, spotkać się w gronie ludzi z portalu. W tamtych rejonach, w Powidzu, byliśmy ostatnio 3 lata temu, tym razem nieco bliżej cywilizacji, ale Ośrodek także położony jest w lesie, więc tradycji stanie się zadość.

Kilka zdjęć Ośrodka, niestety letnich, można jednak ocenić z nich co to za miejsce i (mam nadzieję) nabrać ochoty.

Nie ustaliłem jeszcze do kogo należy jezioro i jakie są prawne uwarunkowania wędkowania na nim. Proszę zatem kolegów z okolicy o informacje, a wstawimy je tutaj, żeby każdy kto chce zabrać wędkę (podlodową lub inną - w zależności od aury) był przygotowany formalnie.

Koszty pobytu

Ustaliłem telefonicznie, że najważniejsze koszty związane z pobytem będą kształtowały się następująco:

  • noclegi - 30 zł od osoby w pokojach 2, 3, 4 i 5-osobowych za dobę (naturalnie trzeba pomnożyć przez doby pobytu)
  • wyżywnienie - śniadanie 10 zł, obiad 15 zł, kolacja 10 zł (przeważnie nauczeni doświadczeniem korzystaliśmy z jednego posiłku - obiadu, więc pewnie i tym razem tak będzie, choć jeśli zadeklarujecie pełne wyżywienie, można je będzie wykupić, ważne, żeby taką ochotę wyraziło kilkanaście osób)

Z innych informacji, najbliższy sklep spożywczy jest dość daleko, ok. 2 km od naszego Ośrodka, więc trzeba zaopatrzyć się wcześniej, choć w razie braków można przecież podjechać. Będziemy mieli do dyspozycji tzw. salę klubową w piwnicach Ośrodka z przeznaczeniem na nocne zasiadki :) A także jeśli trzeba, będzie funkcjonował drink-bar. Jeśli damy radę możemy podjechać do nieodległego Lichenia w celach zachwytu nad znaną w świecie bazyliką, a także wybrać się nad ciepłe konińskie kanały elektrowni (może powędkować?!), a ja zachęcam do najazdu nad Gopło, wysychające za sprawą elektrowni legendarne jezioro, które zapewne za parę lat zniknie z mapy tzw. bursztynowego szlaku. Zresztą i tak będziemy wszystko organizować raczej spontanicznie, więc może odwiedzimy wszystkie te miejsca albo żadne z nich...

Proszę teraz w komentarzach o jasne deklaracje, kto przyjedzie, w jakim gronie, na jak długo, czy życzy sobie całodziennej opieki gastronomicznej, czy tylko obiadu, np. wg standardu: TJ, 1 osoba, 2 doby, obiad, samochód, Olsztyn-Toruń-Ślesin. Pozwoli nam to zarezerować w przybliżeniu pokoje (muszą być przygotowane) oraz dokonać zaliczki do 8 stycznia 2006, a także poinformować, kto kogo może zabrać i skąd, żeby zredukować koszty dojazdu.. Zezwolenia, jeśli będą takowe potrzebne, każdy wykupi sobie sam w zależności od oceny własnych predyspozycji. Czekam również na inne uwagi w komentarzach.

 

TJ

PS. Serdeczne dzięki Romkowi Pietrzakowi (rpi) za pomoc w poszukiwaniu miejsca na V KK WCWI oraz za wskazówki i informacje o ośrodkach z regionu.

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

Ten komentarz został usunięty przez Administratora
My to zwasze mamy daleko:) ale zobaczymy...
Jak już na forum pisałem, w tym terminie czakają na mnie dorsze w Łebie. Już zaplanowany i obstalowany jest Łeb 29 i Szyper Macieewski :):):):):):). Może wreszcie uda mi się wyjeechać na wątłusza :):):):):):)
Jade, 1 osoba, obiady, mam nadzieje ze ktos z Warszawy mnie zabierze.
Robimy z Jolą przymiarkę, chcemy być :)
jaj/1 osobnik/2 dupy/do zabrania z Wawy - o ile uda mi się na to zarobić i wnieść zaliczkę do 8.
Roman, zadajesz pytanie, czy demonstrujesz swoje poglądy? W tekście napisane jest, że można podjechać, co nie oznacza, że jeśli przyjedziesz do Ślesina będziesz namawiany! Jako obiekt architektoniczny może kościół ogladać każdy. A swoją drogą ciekawe podejście reprezentujesz wskazując na charakter portalu... Nie-wędkarzy znad jeziora też byłbyś gotów pogonić, bo są nie rasowi?
Pozdrawiam
Nie, TJ, to przecież jednoznaczne zgłoszenie się na Konferencję. Z zastrzeżeniem, że nie chce oglądać Lichenia.
a czy ktoś jedzie z Sosnowca ?????
Jako autochton tych terenów macie we wmnie wsparcie,jako przewodnika.Jezioro Ślesińskie pozostaje w gestii Gospodarstwa Rybackiego \"Gosławice\".Jutro podam ceny pozwoleń.Jeżeli będzie ktoś chętny przywiozę do Ślesina druki.
Pozdrawiam.
Roman.
Romku, strasznie chętnie Cię zobacze i pogadam niewirtualnie!
Cieszy mnie fakt, że tym razem Konferencja jest tak blisko moich stron. Już się cieszę na spotkanie z dawno nie widzianymi WCWI–czami. Postanowiono będę. Gemba sztuk raz, piątek kolacja, sobota ful wypas posiłków, niedziela śniadanie. Trasa przejazdu to Poznań – Konin – Ślesin. Wyjazd z Poznania około 15.30. Do wykorzystania transportowego 4 miejsca w gembowozie. Gdzie przedpłaty spotkaniowe uiszczać? Pozdrawiem Krzysztof Gemba Gembalski.
Jacku,niezmiernie się cieszę,że spotkam cię w realu.W końcu!
Jadę, jedna osoba (objętościowo półtora), doby dwie (piątek/sobota), żarcie - w piątek zamawiam kolację, w sobotę śniadanie i obiad. Trasa Poznań -> Konin -> Ślesin 2 miejsca w aucie wolne.
Przyjeżdżamy z Arkiem w sobotę rano i pokonferujemy do popołudnia. Zamawiam wobec tego dwa obiady.
Wyruszamy rano z Poznania. Jedno miejsce wolne (jedno rezerwuję dla Juniora - może się ze mną wybierze:-).)
Już się cieszę.
Pozdrawiam.
Imperator Junior wraz z rodzicami pewnie też zawita. Chetnie zajął by poko dwuosobowy na dwie doby (piatek wieczór - niedzielne popołudnie). Zjadłby też dwa obiadki w sobotę i niedzielę.. A jak w sobotni wieczór nie bedzie bigosu, to może też jakąś wspólną, bardziej uroczystą kolację.. Pieczone mięsko, może prosiak czy cos takiego??? Co Wy na to???
Witam wszystkich w Nowym Roku. Dawno mnie nie było. Na konferencję jak zwykle, piszę się. Jedna sztuka, od piątkowego popołudnia do niedzielnego. Obiadki dwa - sobota i niedziela. Nie wiem jak z transportem, bo chcę sprzedać auto. Jeśli ktoś ma miejsce z Warszawy, to byłbym zainteresowany. Jeśli nie sprzedam samochodu, to jadę swoim i mam miejsce dla trzech. Ale to w ostatniej chwili będzie wiadomo. Pomysł Argrabiego na uroczystą kolacyjkę popieram gorąco.
Organizatorów proszę o informację na temat wpłat - gdzie, komu, jak. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia.
Jeden Kot od piątku do niedzieli plus miska sobotnia i niedzielna.
Jednak WARUNKOWO się zamelduje. termin ostaecznej decyzji na tydzień przed zlotem. Inaczej niestety nie dam rady.
Właśnie sobie przypomniałem mój debiut na KKNN. Było to druga z kolei (na pierwszej - w Wildze - jeszcze mnie na portalu nie było). Może ten opis kogoś zacheci:
Przepraszam, czy ktoś tu pali?

I może jeszcze artykuł \"naukowy\" z III Konferencji - w Powidzu, a więc niedaleko miejsca, gdzie spotkamy się w tym roku.
III Ogólnopolska Konferencja WCWI - naukowo...

Niedługo więcej relacji dotyczących naszych Konferencji zostanie wydobytych z niebieskiego archiwum.
Przyjade, 1xosoba, pewnie sie z romanem zabiore, i nie wiem czy sie na 27. czy na 28. wyrobie ale napewno bende!
Tez Przyjade, 1xOsoba, zabiore sie z romkiem i z matlesem.
Romek, a jak sprawy wedkowania wygladaja?? Czy ta kałuża zamarza (i trzeba wziąć świder), czy nie (i wystarczy lekki spinning z paproszkami)? I jakie są ceny pozwoleń i na co tam mozna liczyc w kwestii wedkarskiego porannego spaceru...
Arturze,na dzień dzisiejszy jez.Ślesińskie zlodowaciało na tyle,że można łowić.Ryby-leszcz i płoć na spławik,choć z mormyszki też można połowić.Cena pozwolenia jednodniowego to 15 zł.Amatorzy karpia mogą ustawić się na tzw.szerokim kanale(kilkanaście kilometrów od Ślesina).W ciągu ostatnich paru dni cyprinusy do kilku kg były fotografowane.Zresztą,wody do łowienia jest tu pełno.Będą chętni,zrobimy wycieczkę po niektórych,ciekawych miejscówkach.Roman.
A jakieś okonie???
PS. Nie o objazd mi chodzi... Raczej o poranny, kilkugodzinny spacer w pobliżu ośrodka...
W pobliżu ośrodka,jesli utrzyma sie lód,nie połowisz.
Czy ktoś jadący z Warszawy ma wolne miejsce w aucie? Bo pewnie znów nie dam rady dotrzeć.
A propos taniości i aprowizacji. Oficjalny cennik jest taki (co właśnie potwierdziłem). Pobyt całościowy obejmuje: 2 noclegi, 2 obiady (sobota, niedziela), sobotniowieczorne ognisko z wyzywieniem i piciem \"grzanym\" oraz sala konferencyjna non-stop i wynosi 125 PLN od osoby. Jeśli ktos bedzie chcial nas odwiedzic i korzystac np. noclegow lub obiadów to ceny powyzej. Uwaga - nie zamawialiśmy kolacji i śniadan, bo chętnych było 4, proszę abyście się wszyscy sami zaprowiantowali. Udział w ognisku wyniesie dla przyjezdnych ok. 30 PLN od osoby. Jakby co, proszę o uwagi także na temat znajomości moich w okolicach Konina, sam jestem ciekawy :eek
\"Zwierzaku\" piszesz:

Cytat:
TJ wiesz o czym mówie (znajomości) HI HI HI


Bądź tak miły i napisz wszystko albo nic. Prosze nie wprowadzaj niemiłej atmosfery podejrzeń i pomówień, to nie służy niczemu.
Kocie, nie czuję się podejrzany, dostałem listę ośrodków od Romana, zadzwoniłem do trzech, pani z Leśnej wydawała się sympatyczna, ujął mnie sosnowy las ze strony internetowej, a ludzi na oczy nie widziałem. Zwierzak się chichra, więc zastrzygłem uszami, ale jestem spokojny, bo lobbowany nie byłem. Zresztą, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby innym razem zwiedzić inne, ciekawsze miejsca :)
Przykro mi, nie będzie mnie na Konferencji - brak środków, brak transportu. W sumie to i brak motywacji.
W zasadzie na pomówienia ze strony \"zwierzaka\" nie powinienem reagować,poniewaz podobno tylko winny sie tłumaczy.Zwierzaku,teraz poczytaj sobie o paru sprawach:
1.Tak jak TJ pisze podawałem mu listę ośrodków,a nie konkretnie ten jeden,który został wybrany.Nawiasem mówiąc,nie znam nikogo z tego ośrodka i z innych również(z listy).
2.Cena jednodniowego pozwolenia w roku 2006 wynosi 15zł,a nie jak piszesz 10 zł,wiec nie jest możliwe,abym zarobił na każdym chętnym 5zł.
3.W Gospodarstwie Rybackim nie ma nikogo,kto opowie o łowieniu ryb na ich jeziorach.
4.Uzupełnij swoja wizytówkę,bo chętnie poznam osobę,dysponującą takimi rewelacyjnymi informacjami.
5.Sklepy Media Markt,zwierzaku,nie są dla Ciebie...
W sumie,Robercie jak widzisz,posądzono mnie o sprzeniewierzenie sie ideom konferencji.Troche to przykre i tak naprawde się zastanawiam sie,czy brac udział w zlocie.Jacku,czy brak motywacji spowodowany jest \"rewelacjami\" zwierzaka?
Roman po prostu nie bierz tego do siebie, absolutnie zawsze znajdzie się osoba, która wie lepiej, tyle, że nie ma jak się wykazać. A na konferencji spróbuj nie być... nawet pobliskie sanktuarium Ci nie pomoże... znajdę i w śniegu wytarzam :)
Do zobaczenia!
Już wcześniej pisał czarny o ewentualnym przybyciu ze swoją małżonką , ale jak tylko się zkrzykniemy to cała Radomska grupa prawdopodobnie stawi się na konferencji.Nie jest to jeszcze pewne , ale rozmowy zmierzają w dobrym kierunku . Pozdrawiam Kazik. :grin :) ;)
Cytat:
Jacku,czy brak motywacji spowodowany jest \"rewelacjami\" zwierzaka?

Żartujesz chyba? Po prostu nie ma dla mnie miejsca w autach wybierających się z Warszawy. Poza tym naprawdę nie mam luźnych pieniędzy na noclegi i obiady. Z trudem zarabiam na najważniejsze wydatki związane ze zdrowiem.

Zachowuję jednak pogodę ducha.
Pozdrowienia dla Wszystkich !
Melduję się na \"TJ-owy pobyt całościowy\" od piątku wieczora do niedzielnego południa.
Trasa dojazdu: Bydgoszcz-Inowrocław-Strzelno-Ślesin - z możliwymi \"naciągnięciami\" wedle życzeń.

Leśnik
Wyjaśniło się :) Jadę czyli będę :)
Witam.
Niestety brutalna rzeczywistość pozbawiła mnie auta i wygląda na to, że do soboty nic się w tym temacie nie zmieni. Tak więc mój i Arka przyjazd jest nieaktualny.
Życzę miłyego i owocnego konferowania i czekam z niecierpliwością na relacje.
Pozdrawiam
Mishka
Dzięki za pozdrowienia, szkoda, bo tak blisko będziemy. Jak Wam samochód odtaje - zapraszamy :)
Mishka, moze jeszcze zdecydujecie się na przejażdżkę z TOM-em???
Przykro mi , ale z powodów rodzinych nie mogę uczestniczyć . Wcześniej pisałem ze jest możliwość przyjazdu , ale nie wziołem pod uwagę problemów zdrowotnych w rodzinie . Wszystkim uczestnikom życzę owocnych obradów .Z pozdrowieniami Kazik. :upset :sigh
Kaziu! Buuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Wielka szkoda Kaziu :( powrotu do zdrowia i mam nadzieję do rychłego zobaczenia.
No, to za pół godzinki ruszamy
Tak to były piękne czasy gdyż portal prowadzili pasjonaci od pierwszych chwil powstania portalu. Wówczas dopisywała frekwencja i gościnność oraz zrozumienie.