22 listopada 2009 r. zmarł Janusz Niczyporowicz *Bulba*. Wielu z naszych użytkowników znało Go osobiście, z wieloma bywał na rybach. W gronie naszej portalowej społeczności pojawił się w 2003 r.

Janusz Niczyporowicz
Janusz Niczyporowicz [1952-2009]

Trudno dziś powiedzieć, czy Janusz sam znalazł WCWI w Sieci, czy też zarejestrował się na portalu za namową kogoś z naszych użytkowników. Być może zachęcił Go do tego Jacek Jóźwiak, wszak obaj panowie znali się z czasów przed internetowych, byli dziennikarzami, autorami wielu wędkarskich tekstów i – jak sądzę – wypraw. Od początku swojego uczestnictwa w życiu portalu nie tylko komentował wędkarskie wątki na naszych forach i pod artykułami, ale zapewne też z racji zawodowego zacięcia polemizował na tematy związane z organizacją i możliwościami wędkowania w Polsce i wielu krajach.

Uczestniczył w kilku spotkaniach użytkowników WCWI, m.in. w II Urodzinach w 2003 r. czy na kilku kolejnych Pożegnaniach Lata w Starosielu nad Bugiem. Sam był założycielem i organizatorem Międzynarodowych Otwartych Zawodów Spinningowych Dziennikarzy "Drapieżnik", czy Nocy Trapera, które odbywały się cyklicznie nad Bugiem lub zalewie Siemianówka. Ten ostatni akwen był Januszowi szczególnie bliski. Organizował nad nim wiele także nieformalnych spotkań przyjaciół wędkarzy z okolic Podlasia. Los sprawił, że podczas takiej właśnie wyprawy zmarł nagle.

Dał się poznać jako świetny kompan wędkarskich spotkań, fachowiec i popularyzator wędkarstwa. Grób Janusza Niczyporowicza znajduje się na miejskim cmentarzu w Białymstoku. Zachowajmy pamięć o Nim.

w imieniu redakcji WCWI
TJ

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy