Starych bywalców WCWI do Starosiela na Pożegnanie Lata nie trzeba zapraszać, zawsze chętnie powracają, ale w związku z tym, że jest to impreza, która odbywa się raz w roku, warto, aby parę słów o miejscu, wodzie, rybach i organizacji napisać. Zresztą to o czym nie ma w artykule znajdziecie z powodzeniem w linkach na końcu tekstu, które odnoszą do imprez z lat poprzednich.

Sławek (Puzio) zarezerwował nam w znanym już z poprzednich lat ośrodku termin: 21-23 września 2007. Koszty pobytu są następujące:
- obiad 15 zł
- nocleg doba (bez białej pościeli, czyli 3 koce plus poduszka - 15 zł
- opłata za parking samochodu za dobę - 2 zł

Wyjaśniam, że można z obiadu zrezygnować, ale dotychczas stanowił on zawsze element integracyjno-ratowniczy, w sensie długich nocnych zasiadek i niemałego zmęczenia lepiej mieć coś gorącego przygotowanego w połowie dnia, niż pichcić samemu. Zresztą koszt posiłku nie jest moim zdaniem wysoki. Obiady w miarę naszych deklaracji możemy zamówić na piątek, sobotę i niedzielę.

Nocujemy w nieogrzewanych domkach, radzę zabrać śpiwór, bywało bowiem, że rano były już przymrozki.

Wody, na których będziemy wędkować są w zarządzie PZW w Chełmie i to na ich konto należy uiścić kwoty za wędkowanie (po kliknięciu namiary na konto na stronie organizacyjnej PZW).
dla niezrzeszonych w PZW: 1-dniowa - 45 zł, 3-dniowa - 90 zł; dla zrzeszonych w PZW: 1-dniowa - 15 zł, 3-dniowa - 30 zł. W okręgu obowiązuje dopłata za spinningowanie - 15 zł.

PZW w Chełmie zawarł w 2007 r. porozumienia z następującymi okręgami: Biała Podlaska, Białystok, Częstochowa, Kalisz, Legnica, Lublin, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Tarnobrzeg, Zamość.

Pożegnanie Lata to mocno wędkarskie spotkanie, warto wziąć sprzęt do metody, którą sobie wybierzecie... W historii starosielskich imprez padały niezłe ryby: duże płocie, leszcze, klenie, bolenie, szczupaki i sumy. Do dyspozycji wędkujących będą 3 bużyska w: Uhańce, Starosielu i Deuszach (Dubienka). Może nie wystarczyć czasu na wszystkie, ale kto wie?! W komentarzach możemy w zasadzie ustalić program wędkowania. Naturalnie największą atrakcją jest Bug graniczny ze wszystkimi jego walorami. Z tym wędkowaniem wiąże się wymóg podania danych osobowych. Zbiorę je, jak co roku i wyślę faksem do miejscowego Oddziału Straży Granicznej. Piszcie (najlepiej w e-mailu) swoje imiona, nazwiska, numery dowodów tożsamości i numery rejestracyjne samochodów, którymi przyjedziecie do Starosiela. Obowiązek zgłaszania pobytu w strefie przygranicznej dotyczy wszystkich uczestników.

Podczas niedawnego rekonesansu Sławek zrobił kilka zdjęć, które publikujemy...

To znane wielu zakole Bugu (na przeciwko stoją już słupki graniczne Ukrainy). Złowiliśmy tu spore leszcze i szczupaki

Ośrodek ZHP.. narazie bez nas :)

Szczupak i lin, to bużysko w Starosielu, woda warta odwiedzin, tuż za ośrodkiem

Chociaż dostęp do wody bez łodki znacznie utrudniony

A to już starorzecze w Dubience

I powrót nad Bug...

Resztę wraz z opisami ze spotkań w poprzednich latach znajdziecie w poniższych linkach.
Pożegnanie Lata 2006 - wspomnienia Kamila
Wędkarskie Starosiele 2006
Pożegnanie Lata 2006 - okiem nowicjusza
Ciao Lato
Pan Bug i jego bużyska

Pożegnanie lata 2005

I wiele innych z działu WCWI (Trybuna Ludu) pod hasłem "Pożegania Lata" oraz galeriach z 2005 i 2006.

W imieniu organizatora - Sławka Bałki - TJ

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

Tak z ciekawości - jaki jest stan wody na Bugu i starorzeczach? Na fotkach wygląda jakby mu się opadło tak jak i Wiśle.
Fajnie tam! Jadę! ;)
Oczywiście, będę :grin !
Kamilku, niski stan wody powoduje zwiększenie ilości ryb w 1 metrze sześciennym - większa szansa na sukces :grin
Mam pytanie: czy któryś(aś) z Szanownych uczestników wybiera się na Starosiele z dzieckiem? Jeśli tak to w jakim wieku?
Grzesiu ja będę z Kasią (żona :grin ) i Martynką (córeczka w wieku 3 lat z małym okładem).
Junior, 4 lata.
W tamtym roku bylismy z naszym (obecnie )4latkiem, podobało mu sie bardzo, chociaż troche za bardzo gryzły komary. W tym roku, niestety nie zawitamy do Starosiela, bo mamy zawody organizowane przez nasz koło :sigh
Kasia będzie w Brukseli a ja w pracy. Festyn dzielnicowy:( :(
@ Grześ - wybieram się z żoną i Kubusiem ( 5 lat ). Natomiast czy się wybiorę skutecznie - od wczoraj niestety wątpię aczkolwiek nie tracę nadziei...
TJ - a gdyby stał się taki niebywały cud - i byśmy się przyparli do Starosiela, to jak w naszym przypadku z opłatą za niszczenie rybostanu???:(
Mnie też nie może zabraknąć.
Kliwolit opłata dla was będzie taka jak dla niezrzeszonych.
Kliwolit o co się martwisz. Tam jest tyle zajęcia,że nawet bez wędki nie zanudzisz się. Ja łowię bez żadnych opłat dodatkowych a Ty możesz zostać stróżem moich wędek\". Chyba, że na swoich masz inicjały albo coś takiego. Jeżeli nie nastąpi nic szczególnego jestem obecny.
Kliwolitas!!! Po pierwsze to macie z Estradem zakotwiczyć w Łajstoku na moich włościach dla odpoczynku i potem ruszymy razem, lub Wy sami, bo moja obecność na Pożegnaniu Lata jeszcze jest pod wielkim znakiem zapytania. Ale jak po drodze nie nawiedzicie moich skromnych progów to możesz mieć potem u \"orni\" nie letko prz........ne!!!!!
Do kiedy trzeba dać namiary odnośnie nr.dowodów,tablic itd?Czy obiady też trzeba zamówić wcześniej?
Puzio mam pytanie, mam dokonane pełne oplaty w PZW biała podl. czy będe musiał na zlocie cos jeszcze dopłacać?? Drugie pytanie, jak jest z rezerwacja obiadów, czy trzeba rezerwowac czy nie?? No i kolejny problem - lubie spinningowac - więc jaki arsenał przygotować, chodzi mi przedewszystkim o cieżary, bo nie wiem co to tam za woda jest, jakie głębokości, aha jeszcze jedno, czy zabierac cos do pływania?? czy nie przewiduje sie łowiena np z pontonu. pozdrawiam. P.s. Ted odpiszę, ostatnio robota mnie zawaliła i nie miałem kiedy. Aha, w sobote żelizna była, kilka śledzi wróciło do wody, jednego zabrałem do zjedzenia - 61 cm. 1,45 kg, no i na paproszka kilka okoni i niezłe wzdręgi. pozdrawiam kolegów, wodom cześć.
Krakson - a kto ci wogóle powiedział, że my przyjedziemy??? :upset Na razie to takie luźne gawędy i tyle. A za \"włości\" oczywiście - podziękowawszy! Pókim co, to chyba będę 7-9 września u ciebie po sąsiedzku, chyba jarzysz gdzie. Możesz podskoczyć sobie rowerkiem, o ile czas pozwoli, może Bożenka akurat będzie miała cóść fajnego \"upichcone\"... :P
Będę z DoDo szczegóły podam później. :)
Blanek, nawet sobie nie wyobrażam pożegnania lata bez Twojego wokalu. :grin
Robik - Cieszę się na spotkanie !
Puzio jeszcze jedno pytanie, 15 zł za nocleg to na osobę, rozumiem że jak przyjade z zoną to nocleg liczyć 15X2 tak?
Postaram się wpaść w tym roku.
W TYM MOMENCIE NA 70% ZAWITAMY DO STAROSIELA, JA I AGATA, I JESZCZE JEDNO PYTANKO MOZNA ZE SOBA PRZYTASZCZYĆ PSA??? :? :grin
Psy zawsze z nami były. Mam nadzieję, że jeśli Benek też będzie to się nie pogryzą.
Oczywiście i mnie też nie zabraknie, będe wraz z małżonką :grin
Puzio ale mi narobiłeś smaku tą imprezą - odkąd się wczoraj dowiedziałem to spać ne mogłem. Jak dam radę to będę - w końcu dla takich chwil sie żyje. Mam pytanie - czy jak mam skladki oplacone w lubelskim +spinning - to czy coś musze płacić dodatkowo, aby łowić na tych bużyskach ? czy tylko kosztry dojazdu i browaru ? :)
Nie obiecuję na 100% ale postaram się być. :grin
Sylwek, pożegnanie lata bez Twojej \"denaturalnej\" gitary? Trudno sobie wyobrazić :grin
Będzie także Boluś i Jurek z grupy Radomskiej. ;)
witam serdecznie :)
chciałbym się dowiedzieć do kiedy trzeba zgłaszać chęć uczestnictwa w spotkaniu ? jak należy dokonać wpłaty na zezwolenie wędkowania w tamtejszych wodach ? czy jest możliwość przybycia w sobotę ? czy jest jakiś transport komunikacyjny w tamte rejony ( niestety nie jestem zmotoryzowany ) ?
dzięki za odpowiedź i pozdrawiam- Radek
Staram się, żeby być. Jeśli coś wrednego z nagła nie wypadnie - będę.
Odpowiadam na pytania postawione w komentarzach:
#Korton: jeśli przyjedziesz z osobą towarzyszącą musisz faktycznie przewidzieć podwojenie stawki za pobyt, za jeden nocleg 15 zł, za jeden obiad 12 zł.

#Lin: za wędkowanie na bużyskach nie musisz płacić dodatkowej składki (to są wody PZW).

#radekg74: Napisz dokąd możesz dojechać, w sobotę może spróbujemy Cię zabrać z jakiejś stacji (Dorohusk, Dubienka). Autobusy tam jeżdżą, ale nie znam rozkładu, ani nie wiem jak często (to ma być sobota?). Sprawdź połączenia. Opłaty za wędkowanie dokonujesz przelewem pocztowym lub bankowym na podany nr konta PZW w Chełmie. Dowód wpłaty posiadasz przy sobie i okazujesz na polecenie kontroli. Na przelewie w polu "tytułem" powinno być wyszczególnione, za które dni zostało zapłacone (nazwę miesiąca podajemy słownie).

Do wszystkich: zgłoszenia przyjmuję nie później niż do 17 września, muszę bowiem sporządzić listę i wysłać ją do SG. Potrzebne są dane typu: imię, nazwisko, nr dok. tożsamości (dowód, paszport) i nr rej. środka transportu (jeśli przyjedzie kilka osób jednym samochodem, nr podaje jedynie właściciel, a reszta pisze np. przyjade z Ziutkiem :)
Pytanko mam... Czy ktoś z moejej okolicy się wybiera? Ślązacy, Krakowiacy, Opilszczanie??? 8)
Tu jest dokładna mapa satelitarna http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Starosiele&Submit.x=0&Submit.y=0
warto zerknąć. Na dole pod Starosielem po prawej stronie jest piękne burzysko na którym pływaliśmy łódkami, bo dosęp pieszkom jest bardzo trudny.
Pitfish, Kraków sie wybiera, ale jak to u nas zwykłe skład zbiera się powoli i do końca jest płynny ;) Bliżej 17 września się wyklaruje sprawa.
Mógłby mnie ktoś zabrać po drodze z Radomia ?
@MarekC: Jakby miejsca w aucie radomiaków dla Ciebie nie było, to z Łodzi (przez Radom) zamierzają jechać trzy ekipy. Napisz tylko, kiedy chcesz jechać...
Nie mam żadnych szans...:( Chciałem zabrać mojego 5-cio latka i zobaczyć się z Wami. Na drodze stanęło...szkolenie. Nigdy nie myslałem, że będę wściekły na szkolenia...
Wieszak,

Najchętniej w piątek po 16-tej.
Niestety, dziś już wiem, będę w sobotę rano, wcześniej nie da rady :upset
MarekC napisał:
Cytat:
Wieszak,
Najchętniej w piątek po 16-tej.


Marku, wraz z częścią ekipy łódzkiej wyjeżdżamy w czwartek w nocy, żeby być piątkowym rankiem w Starosielu :roll ... Może zatem kto inny Cię zabierze...
Mogę już na pewno napisac że z Krakowa będzie skromna ale mocna grupa :grin Plastik, Franek, Budzik z żoną, no i ja :P
Stefany dopiero w sobotę rano:(
Niestaty odpadam :upset

W sobotę mam szkolenie w oddziale na Podlasiu :x :(
ZUMI - Starosiele

W lewym górnym rogu Ośrodek (w lesie przy drodze). Obok bużysko (burzysko) .. Po prawej meandrujacy Bug

zumi.pl
Obiecująco to wygląda na mapie :) Trzeba zabrać dużą patelnię :grin
Zamienił Wujek Starosiele na.. Warszawę :(( Duchem będę z Wami, serdecznie pozdrawiam.
Szkoda Piotr! Na dzień/noc dzisiejszą naliczyłem 36 dusz łącznie z przychówkiem... Zapowiada się masowe Starosiele... :)