Starosiele, bo tradycji czynimy zadość, jest naszym miejsce docelowym. Termin 15-17 września br. Przypomnę, że jest to wschodnia rubież naszego kraju, największe pobliskie miasto to Chełm, choć i ten zostawiamy daleko za sobą podróżując do granicy państwa i przejścia z Ukrainą w Dorohusku. Orientacyjna mapa położenia, a także dojazdu poniżej.

http://mapa.szukacz.pl/

Naturalnie nie dojeżdżamy do terminala, a kierujemy się na południe (dla tych, którzy jadą przez Chełm) na Dubienkę. Także tej miejscowości powinni wypatrywać na drogowskazach podążający z południa, np. przez Hrubieszów. W sumie trafić nie jest tak trudno.

Zakwaterowanie w znanym ośrodku, w drewnianych domkach kempingowych. Odpłatność nieco wyższa, wynosi 13 zł za osobodzień. Można zamówić (co zresztą zawsze praktykujemy) jeden posiłek dziennie (gorący dwudaniowy obiad w sobotę i niedzielę przed powrotem do domu) w cenie ok. 15 zł. Domki są bez węzłów sanitarnych (na terenie ośrodka są oddzielne sanitariaty i umywalnia). Należy zabrać ze sobą powłoczki na pościel (dlatego cena za nocleg jest taka korzystna) i dodatkowy śpiwór, bo pogoda może być z tych bardziej jesiennych, niż letnich (domki nie są ogrzewane).

Na Pożegnaniu oprócz wybornych ogniskowych pogawędek także ostro wędkujemy, stąd wypada zabrać sprzęt do metody, jaką każdy preferuje. Graniczny Bug potrafi zaskoczyć niezłą rybą, a to w powiązaniu z niesamowitym urokiem i otaczającą przyrodą granicznej rzeki jest wystarczającą rekompensatą za (niejednokrotnie bardzo długi) czas podróży.

Do wędkowania potrzebujemy zezwoleń opłaconych wg cennika na konto PZW okręgu chełmskiego (szczegóły w tabeli).

Oprócz tego powinniśmy posiadać przy sobie dokument tożsamości (obowiązkowo nowy dowód osobisty, a posiadacze starych - paszport). Wymagają tego przepisy dot. przebywania w strefie przygranicznej. Na czas pobytu nasze spotkanie będzie zgłoszone do służb granicznych. W tym celu, Ci którzy zdecydują się przyjechać powinni nam podać swoje dane osobowe w postaci: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, nr dokument tożsamości. Te informacje proszę przesyłać do mnie na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ja sporządzę tabelę i przekażę ją Sławkowi (Puziowi), który jest głównym organizatorem i już od 3 lat patronem tej imprezy oraz naszym wodzirejem po najlepszych bużańskich miejscówkach (dzięki Sławku!).

Poniżej podaję linki do relacji z poprzednich Pożegnań Lata z mnóstwem zdjęć i osobistych spostrzeżeń. Oceńcie sami, czy warto przyjechać.

W komentarzach proszę wpisywać deklaracje przyjazdu i zapotrzebowanie na obiad lub zadawać nurtujące Was pytania.

Pożegnanie Lata 2005 relacje:
Pan Bug i jego bużyska, Pożegnanie by Modzel, Ciał lato!

Pożegnanie Lata 2004 relacje:
[1], [2], [3], [4] oraz klip filmowy

TJ

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

TJ! To nie jest klip filmowy, ale Argrabuś na \"Titanicu\". Kuna zrobę wszystko, by znów się stawić i z tak zacnym gronem spotkać!!!!
Cholerka, ten termin koliduje mi z inną imprezą :upset
Faktycznie się mi linki pomieszały, poprawiłem, teraz powinno byc OK.
Dzięki TJ, czekaliśmy na ten post. Informacja dla wędkarzy z okręgu sieradzkiego: Na mocy porozumienia międzyokręgowego w okręgu chełmskim łowimy bez dodatkowych opłat. Fakt ten potwierdziłem bezpośrednio w siedzibie okręgu w Sieradzu.Czyli jeżeli ktoś chciałby łowić na spining to 15 zł X 2 + 15 zł. opłata za spining, razem wychodzi 45 zł. i tyle zostaje mi w kieszeni. :grin
Nnie wiem czmu pożegnanie lata jest zawsze na koniec lata ;) :( jak ja mam urlop.
Darku! to dobrze, że masz urlop, więc masz czas przyjechać, no nie?
A kiedy spotkamy się na Zachodzie??!
No raczej nie :sigh mam zarezerwowany domek na Kaszubach.
Darek! a czytałeś co Bondarenki zrobili dla Nocy Traperów? http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1646&Itemid=165
Mam zamiar przybyć. Na razie kwestia sporna to stan załogi modzelowozu albo 1 szt albo 2 szt. Stanę na rzęsach żeby być. Zbyt wiele imprez mnie w tym roku ominęło. :)
Sylwajster! u mnie ten sam dylemat, ale my chłopaki podlasiaki coś poradzimy i pokonamy trudności, a co!
Po Wyspie Urodzinowej AD2006 mam takiego smaka, żeby nie opuścić żadnej imprezy z kalendarza WCWI :grin: . Dołożę wszelkich starań, aby ten wyjazd doszedł do skutku, choć ciężko będzie :? :roll .

PS. Dlaczego nie mam uprawnień, aby zobaczyć ten zasób? Pytam dokładnie o relacje[1], [2] oraz[3]z Pożegnania Lata 2004 :upset :? ?
@wieszak,
może masz za krótki staż :grin :grin :grin :grin :grin
Oczywiście i nas też nie zabraknie jeszcze niewiem w jakiej obsadzie , ale jak wiem to będzie bardzo mocna grupa z Radomia. :grin
Się wybieram. Proszę o wpisanie na listę :)
Czy mogę podać jutro ilość osób , ktora bedzie zemną jechać? :roll
Pytanie do TJ-a:

a gdzie jest to prawnie ustanowione, że żebym przebywał na terytorium mego kraju mam posiadać \"NOWY DOWÓD\" lub :eek \"PASZPORT\"?
Pozwolę sobie udzielić odpowiedzi:

DOWÓD OSOBISTY

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 roku o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz.U. z 2001 r.
Nr 87, poz.960 z późn.zm.)


Osoba będąca obywatelem polskim i zamieszkała w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana posiadać dowód osobisty:

- od ukończenia 18 roku życia,

- od ukończenia 15 roku życia, jeżeli pozostaje w stosunku pracy lub nie zamieszkuje wspólnie z osobami, pod których władzą rodzicielską lub opieką się znajduje, albo nie pozostaje pod władzą rodzicielską lub opieką,

- osoba będąca obywatelem polskim ma prawo otrzymać dowód osobisty od ukończenia 13 roku życia,

- na uzasadniony wniosek rodziców lub opiekunów dowód osobisty może być wydany osobie, która nie ukończyła 13 roku życia.Dowód osobisty jest ważny:

- 10 lat od daty jego wydania,

- wydany osobie, która nie ukończyła 18 roku życia - 5 lat od daty jego wydania,

- wydany osobie, która ukończyła 65 lat życia - na czas nieoznaczony.Dowody osobiste wydane przed dniem 1 stycznia 2001 roku zachowują ważność do dnia 31 grudnia 2007 roku.

Wprowadzony został obowiązek wymiany dowodów osobistych w następujących terminach:

- od dnia 1 stycznia 2003 r. do dnia 31 grudnia 2003 r. - wydanych w latach 1962-1972,

- od dnia 1 stycznia 2004 r. do dnia 31 grudnia 2004 r. – wydanych w latach 1973-1980,

- od dnia 1 stycznia 2005 r. do dnia 31 grudnia 2005 r. – wydanych w latach 1981-1991,

- od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2006 r. – wydanych w latach 1992-1995,

- od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. – wydanych w latach 1996-2000.

Tyle mówi prawo.
Znaczy, że będę miał problema :sigh Bom \"pod górkę\" miał z wymianą dowodziku, tudzież z przedłużeniem ważności paszportu. Najwyżej nie pójdę nad wodę, coby mnie nie zamkli :grin To i się wyśpię za wszystkie czasy :grin

Niniejszym anonsuję swoją obecność, jako \"przyczepkę\" do obecności Pani mojej :grin
Wstępnie i ja składam uroczystą deklarację, że bardzo postaram się dostarczyć swoje zwłoki na tak znakomite spotkanie, a jak wszystko ułoży się pozytywnie to i moja ładniejsza połówka razem z piesem jadą też.
Jarku sprawę dowodów wyjaśnię szczegółowo w poniedziałek (dzisiaj Urząd nieczynny). Napisałem tak z doświadczeń wielu turystów przebywających w strefach przygranicznych (szczególnie słowackiej i czeskiej), które dotyczą starych dowodów. Bywa, że turyści Ci byli dowożeni do polskich strażnic SG. Co prawda my granicy nie będziemy przekraczać, ale wypytam o wszystko i Wam napiszę.
#Sławek - poprawiłem linki do relacji 1-3 z Pożegnania w 2004. Nie posiadały prawa \"public access\" stąd nie otwierały się czytelnikom, tylko adminom. Mój błąd, sorry!
TJ - obawiam sie ze w przypadku omylkowego przekroczenia granicy z Ukraina polscy turysci nie sa odwozeni do polskich starznic SG...
Melduję ekipę z Sosnowca w liczbie 2 osoby. Tylko że my wybierzemy się wcześniej bo 470 km na 3 dni to trochę za duzo km a za mało \"swobody\"
pozdrawiam i do zobaczenie. Będzie to moje pierwsze spotkanie z Wami, z czego bardzo się cieszę
Mam chec przyjechac, na razie deklaruje swoja obecnosc na 90%. Przy okazji - kto sie wybiera z Warszawy i mogl by mnie zabrac?
Zgodnie z obietnicą sprawdziłem przepisy u źródła, czyli w Nabużańskim Oddziale Straży Granicznej. Otóż w sprawie starych dowodów, jak najbardziej obowiązują (moja ostrożność nie dotyczy przebywania w strefie, a przekraczania granicy, choćby przez tzw. przejscia turystyczne, a raczej ani jednego, ani drugiego nie będziemy robić). Zresztą obowiązuje każdy ważny dokument tożsamości, identyfikujący osobę (ważna legitymacja szkolna także).

Oprócz tych obowiązków proszę także o numery rejestracyjne pojazdów, którymi przyjedziecie do Starosiela, te są wymagane, i choć wiem, że będziemy jeździć tylko kilkoma, to trudno przewidzieć którymi. Samochody będa znajdować się w strefie, więc powinna byc możliwość ich identyfikacji.

Czyli reasumując, przyjeżdzający przysyłają mi e-mail z podanymi danymi: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, nr i rodzaj dokumentu tożsamości, a kierowcy dodatkowo nr rej. pojazdu. Proszę także wpisywac tutaj deklaracje (bez danych osobowych naturalnie), kto jedzie w ogóle, bo czasu mało, a nie wiemy, ile rezerwować domków i zamawiać obiadów
My z naszym 3 letnim wedkarzem jedziemy...samochód tez zabierzemy :grin
Mam pytanie-czy istnieje tak jak jeszcze nie tak dawno porozumienie między okręgami PZW na podst. którego można wędkować bez dodatkowych opłat?Jestem z Białej Podl.
#Krzysztof, istnieje taka forma współpracy między okręgami, ale to kto z kim i na jakich zasadach wiedzą w biurach okręgów. Zadzwoń do nich, czy akurat mają taką z Chełmem.
Zgłaszam swój udział, mam nadzieję, że już od poniedziałku :). Pozdrawiam
#TJ. Dzięki za wyjaśnienia, gdyż pewnie parę osób dzięki temu będzie z nami w Starosielu :grin Mnie ten problem nie ruszał bo mam paszport ale \"krew mi się zagotowała\" jak pomyślałem, że jakiś \"kacyk\" ustalił prawo niezgodne z aktami nadrzędnymi :(
Melduję się.
No, jeśli można na samej legitce legalnie pojawić się na tej imprezie to się oczywiście piszę :grin
TJ-u zaraz podeślę Ci moje dane.
Pozdrawiam serdecznie
Informuję, że do środy (6 września) przyjmujemy zgłoszenia do udziału w Pożegnaniu lata. Pośpiech wynika z koniecznosći zgłoszenia imprezy i jej uczestników do Służb Granicznych. Streszczajcie się z decyzją, bo później może być problem z możliwością wędkowania w strefie przygranicznej.
Mnie nie będzie... :upset
Kwantylku! ale dałeś plamę, tak niespotykanie spokojny człowiek i nie zaszczyci nas swoją obecnością to przeca grzech!!!
TJ, a czy możesz zdradzić tajemnicę ilu już jest zapisanych? To tak z ciekawości się zapytowuję.
Kot z Kocicą też jadą :grin Ponad to w imieniu Bartka proszę o uwględnienie możliwości jego przyjazdu. Zdążył wyjechać przed ukazaniem się tego ogłoszenia i wiem, że się mocno chciał pojawić a wraca do kraju dopiero za kilka dni.
Robert, dziś wieczorem wszystko się wyjaśni, dam ostateczną odpowiedz i uzupęłnię dane. Jadę na sępa więc nr rej. samochodu będzie albo Bulby, lub Wojta. Dziś Wojto poda mi swoje kompletne dane i dojdzie Wojto z WCWI i jeszcze jeden nawiedzony zwany Słoneczko bo ciągle ma uśmiechnięty wyraz facjaty, wrobiliśmy go za kierowajcę hi hi hi.
No więc ja jeszcze zgłaszam 2 osoby, niektórym już znane Lidkę Diablicę Zołzę ;) i Roberta. Swoje namiary wyślędzisiaj Lidki i Roberta pewnie jutro :):). Oni tak samo na obiady się piszą.
Walczyłem o urlop, walczyłem i... wywalczyłem :grin !!!

BĘDĘ!
\"Yes, yes, yes!!!\"
Znowu będzie silna grupa łódzka ;) :grin
Silnej grupy z Łodzi to jeszcze tak daleko nie było, więc \"znowu\" jest na wyrost :), ale cieszę się razem z Wami 8)
Mnie zgubileś TJ :), potwierdzam swój przyjazd,a zgłoszenie wysłalem meilem. Pozdrawiam
OK, dopisuję na listę (nie zgubiłem, przecież \"swojak\" jesteś, nie mogżesz nie być!)
Prosze wpisać mnie na listę uczestników Pożegnania Lata. Już ostrzę haczyki, bo tam liny jak byki.
Jade, jade, dane juz wyslalem.
Niestety.....
Życzę wszystkim miłego pobytu i niezapomnianych wrażeń!!!

I wychylcie jedno jasne za Argrabiego i rodzinę jego...
Koniec roku (fiskalnego) jest równy końcowi swiata... :(

Z tego względu jak i jakiś durnych szkoleń z wieeeeelkim żalem mogę tylko Was pozdrowić i zyczyć miłych wrażeń i taaakich ryb. Za mnie też wychylcie, ale co najmniej półliterka ;)
Nie załamuj, mnie Grzesiu :cry :cry :cry ...
Podaję oficjalną listę uczestników Pożegnania Lata 2006.
bondarenki - 3 osoby
Kazik - plus 4 osoby (od czwartku)
ralien - z kolegą (od środy)
Novis
Kasia - plus 1 os.
Mekamil
Kryskon + 2 osoby
Bulba
Wieszak
kot_bury + 1 os.
bart_siedlce + 1 os.
mk
isabell2809 - plus 1 osoba
Artur
Lidka i Robert
Blanek i DoDo (od czwartku)
Cinek
Juko
Ted
--------------------- ---
Puzio - organizator
TJ
------------------------
Lista na 13.09.2006 zawiera więc 33 uczestników.
TJ, Kryskon + dwie osoby, Bożenka i Wojto. Dane zgłosiłem osobiście dla Puzia, więc 33 osoby.
OK, Krzyś, słyszałem, ale nie mam danych, więc nie powiesiłem. Juz poprawiam.
No właśnie i teraz przez te komary...nie wiemy czy brac naszego 3latka.... :?
Witam
Czy w z moja regionalną opłatą lubelską/lubartowską bede mógł wedkować w starosielu. Podpisna jest umowa?
I sprawa druga. Czy mogłbym poprosić kogoś o komórke (na priv), bo dojade prawdopodobnie w sobotę pod wieczór i nie wiem czy \"po ciemku\" trafie...
Z góry dzięki za odp.
ozdrw
Juko