Nie ukrywam, że ogłaszany konkurs ma pełnić też drugą rolę, a mianowicie wzbogacenia strony o - miejmy nadzieję - nowe teksty. Może forma zachęty nagrodami oraz zbliżający się okrągły jubileusz będzie dobrym pretekstem?

Pracą konkursową może być dowolna forma literacka, chociaż preferowane są opowiadania, reportaże, felietony itp. Nie wykluczamy jednak poezji, choć w jej przypadku ocena będzie niewątpliwie trudna. Zostawmy to jednak na moment rozstrzygnięcia konkursu.

Tematyka nadsyłanych prac musi zawierać element łączący opisywaną historię z faktem istnienia WCWI. Dla przykładu, może to być opis wspólnej wyprawy z ludźmi poznanymi dzięki portalowi. Dobrym pomysłem będzie też artykuł wspominkowy, zwłaszcza przy jubileuszu, o tym co działo się w ciągu 20-letniej historii portalu, gdzie się było i z kim. Może to być także felieton analityczny, na temat powodów spadającej, czy praktycznie zerowej popularności wszelkich portali tematycznych, w szczególności WCWI, sytuacji wędkarstwa itp. Pomysłów na fajną pracę jest co najmniej kilka i liczymy, że zostaną wykorzystane. Ważne przy tym, żeby praca była oryginalna (autorska, czyli własna) i niepublikowana w innych miejscach, tzn. powstała specjalnie na potrzeby konkursu.

Konkurs będzie trwał do ok. połowy sierpnia. Po terminie nadsyłania prac (do 31 lipca br.) i ich publikacji zostaną one ocenione (przez czytelników i zespół redakcyjny) i nagrodzone. Nadsyłane prace będą na bieżąco publikowane na pierwszej stronie portalu z dopiskiem „konkurs literacki”. Opublikowane teksty będzie można komentować, ale do oceny po zakończeniu nadsyłania prac i ich publikacji zostanie włączony dedykowany moduł.

Wymagania techniczne nie są wyśrubowane, ale proszę o ich przestrzeganie. Po pierwsze, prace powinny być przygotowane w edytorze tekstów, po drugie objętość prac nie może być mniejsza niż 10 tys. znaków ze spacjami (to ok. 3 strony A4, czcionką 11-12 pkt. i mniej więcej z odstępem 1,5 wiersza). W treści pracy mogą znajdować się zdjęcia, wykresy itp., ale ich liczba nie powinna przytłaczać. Każda z prac powinna w treści zawierać tytuł oraz nazwisko i imię (a także tzw. nick jeśli autor posługuje się nim w WCWI). Autorzy powinni być zarejestrowani na WCWI. Pliki z pracami proszę przesyłać mejlowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wysłane gdziekolwiek indziej, nie będą brały udziału w konkursie.

To konkurs literacki, więc przewidzieliśmy nagrody książkowe. Poniżej prezentujemy niektóre z nich, aby zachęcić do udziału, ale nie ustalamy, które zostaną wręczone za konkretne miejsce. W zależności od zainteresowania konkursem podamy tę informację w późniejszym czasie. Większość książek ma charakter albumowy (format B4), bogato ilustrowany i świetnie nadający się na półkę domowej biblioteki. Książki są oczywiście nieużywane, najczęściej w ochronnej folii, co widać na załączonych zdjęciach.

 :

Zapraszamy do udziału! Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zamieszczać w komentarzach pod niniejszym tekstem.

TJ

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

Nooo, to będzie co czytać............ :-*
Temat historyczny, napisze jak to ja widziałem od początków powstania czyli jeszcze jako czat WW :-). Jeszcze pamiętam ;-) ;-).
+1
Może być historyczny! Czekam niecierpliwie na publikację :-)