Trafiłem na propozycję prowadzenia w ramach serwisu WCWI bazy sklepów, hurtowni i punktów serwisowych sprzętu wędkarskiego. Biorąc pod uwagę, że serwisy są często powiązane ze sklepami wędkarskimi mam pewną propozycję związaną raczej z innym serwisem internetowym, ale przy dzisiejszej technice i integracji, mogącym wnieść wiele dla osób poszukujących adresu sklepu lub serwisu w obcym sobie rejonie, w którym się akurat znalazły.

Od dłuższego czasu prowadzona jest w sieci baza POI do programu nawigacyjnego Automapa na PPC http://poi.mobilne.net. Umieszczone tam punkty służą głównie do dogrania do systemu nawigacji samochodowej (coraz bardziej popularnego w naszym kraju), ale i dla kogoś kto takiego czegoś nie posiada, też jest bardzo przydatna, bo odnaleziony w bazie punkt możemy bezproblemowo wyświetlić na dokładnej internetowej mapie Polski na zwykłym podpiętym do internetu PC.

Pliki z danymi po odpowiedniej konwersji pasują do innych systemów nawigacyjnych takich jak TomTom czy iGO lub Garmin. Oczywiście jedynie Automapa i pewien doinstalowany do niej program dostępny w omawianym serwisie zapewnia nam to, że gdy nasz PocketPC zobaczy internet i uruchomimy funkcję synchronizacji, to nasze punkty powędrują do bazy serwisu, a nasza Automapa wzbogaci się o umieszczone w danej chwili w internecie adresy sklepów i łowisk.

Sam prowadzę tam od pewnego czasu bazę sklepów wędkarskich na terenie Polski, a ostatnio zacząłem też uczestniczyć w porządkowaniu kategorii "Łowiska". Większość umieszczonych punktów wzbogacona jest o dodatkowe informacje na temat rodzaju i jakości oferowanego w sklepie towaru, a w przypadku łowiska wśród dodatkowych informacji możemy znaleźć opisy na temat przynależności danego zbiornika i gatunków ryb na nim występujących.

W związku z powyższym pragnę zainteresować (lub przypomnieć) "tutejszych" maniaków moczenia kija, korzystaniem ze wspomnianej bazy lub czynnego uczestnictwa w jej rozbudowywaniu. Każdy z nas zna bardzo dobrze komercyjne łowiska i sklepy ze sprzętem wędkarskim we własnej okolicy. Podzielenie się taką informacją może zaoszczędzić troszkę kasy, nerwów i kłopotów innym, który w zbliżającym się sezonie urlopowym trafią w obce sobie (a nasze autochtońskie) strony i zechcą pokazać rodzinie jak to się macha wędą lub będzie potrzebował adresu sklepu, w którym dokupi brakujące drobiazgi lub odda do naprawy uszkodzony sprzęt. Poniżej bezpośrednie odsyłacze do podstron z wędkarskimi danymi.
http://poi.mobilne.net/?strona=punkty&etap=lista&id=621
http://poi.mobilne.net/?strona=punkty&etap=lista&id=283

Jeszcze raz zapraszam i polecam.

Moderator kategorii Łowiska i Sklepy wędkarskie na POI.MOBILNE.NET
Jarek Jarzębski *Powhatan*

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

Chyba zacznę.W Łodzi na ul.Jaracza 18 mały sklepik (głownie sprzęt Jaxona)ale facet zajmuje się naprawą wędzisk i kołowrotków. (oczywiście nie tylko Jaxona).Zrobił mi szczytówkę Yorka, wcześniej Byrona, nie do odróżnienia.Polecam!Drenaż kieszeni jest mu obcy. :grin
Gdybyś zechciał (inni mogą też) podać mi ze strony www.szukacz.pl dokładne współrzędne geograficzne budynku sklepu, to umieściłbym go w bazie Poi.Mobilne.Net.
Jeśli na stronie (szukacz) którą podałem po wybraniu maksymalnego przybliżenia, klikniesz dwa razy dokładnie w miejsce gdzie znajduje się ten sklep, to pojawiłoby się w tym miejscu czerwone kółko, a w prawym oknie wyskoczyłyby współrzędne geograficzne tego miejsca, dzięki którym (i Twojemu opisowi) mógłbym wprowadzić ten punkt do bazy.
Do dokładnego umiejscowienia budynku potrzebne mi te parametry N = xx°xx\'xx,x\'\' i E = yy°yy\'yy,y\'\'

Jak ktoś chce dodać jakiś dobry polecany sklep lub łowisko, to zawsze możecie jego opis i uzyskane z SZUKACZA.PL współrzędne podrzucić mi na EMAIL powhatan@onet.eu

Jeśli ktoś nie ma PPC z systemem nawigacji, a chce korzystać z bazy POI, to zawsze w zwykłej przeglądarce internetowej na kompie stacjonarnym może po kliknieciu rysunku zobaczyć jego położenie na dokładnym planie.
BRANY PUNKT
(podwójnie kliknięty)
N = 51°46\'23,1\'\'
= 51,77308°
= 434179 m (1992)
E = 19°27\'31,4\'\'
= 19,45873°
= 531642 m (1992)
Dodane. :)
Można sprawdzić.
http://www.poi.mobilne.net/?strona=punkty&etap=lista&id=621
lub
dokładniej.
http://mapa.szukacz.pl/?x=531641&y=434178&zoom=0&opis=mobilne.net

Zapraszam kolejnych chcących się podzielić z innymi zasobami swojej kolicy. ;)
Kędzierzyn-Koźle, Sklep \"U Artura\" na 160 m2 powierzchni sprzedaży duży wybór: ANACONDA, STAR BAITS, KORDA, FOX, KRYSTON, DEVIL FISH, TANDEM BAITS, SHIMANO, PROLOGIC, SBS, DYNAMIT BAITS, JET FISH, JAXON, OKUMA, MISTRALL, ROBINSON, ZEBCO, YORK, QUANTUM, SAENGER.

N = 50°20\'13,9\'\'
= 50,33719°
= 274802 m (1992)
E = 18°08\'26,9\'\'
= 18,14082°
= 438876 m (1992
OK - już umieszczam.
Jak ktoś jest zarejestrowany w tamtym serwisie, to może dodawać samemu.
Dwa sklepy przyt trasie Warszawa - Zegrze (przez Legionowo)

Jabłonna, sklep Traper przy Modlińskiej. Spory wybór sprzętu. W weekendy zaczynają dość wcześniej.
N = 52°22\'34,5\'\'
E = 20°55\'22\'\'

Legionowo, sklep przy Warszawskiej - spory wybór sprzetu i przynęt, zanet.
N = 52°23\'16\'\'
E = 20°55\'45\'\'
I jeszcze coś na pragnących uzupełnic zapasy przy okazji połowu w okolicach ujscia Narwii. Tylko nie spodziewać się nie wiadomo czego.
Nowy Dwór Mazowiecki, Bohaterów Modlina,
N = 52°25\'54\'\'
E = 20°43\'27,7\'\'
Dodane - jakby co to na Emaila też można.
Ja przestanę tu odpowiadać i potwierdzać dodanie każdego punktu, bo tylko zaśmiecam. Jakby co to łowiska też podawajcie, ale nie te własne wypracowane, a raczej te komercyjne specjalnie zorganizowane za kasę dla przyjezdnych.
No to jeszcze jeden z Legionowa dopiszę. Sporo sprzętu - szczególnie dla gruntowców i karpiarzy. No i własciciel, znany głównie z PW, aczkolwiek i u nas jest obecny nie tylko w statystykach zarejestrownych \"martwych dusz\" - Janusz, czyli Jarp.
Legionowo, Jagielońska 13. www.zlotarybka.go3.pl/
N = 52°23\'56\'\'
E = 20°55\'54,9\'\'
Podrzucilibyście dobrzy ludzie jeszcze jakieś łowiska komercyjne.
Szczecin sklep wędkarski i hurtownia \"Lipień\". Przedstawiciel firmy \"YAD\", dobra fachowa obsługa, zwłaszcza jeśli chodzi o spławik i wyprawy na dorsze.
N = 53°22\'31\'\'
= 53,37529°
= 620997 m (1992)
E = 14°39\'59,8\'\'
= 14,66663°
= 211880 m (1992)
Jak widac poniżej, punkt został dodany:


Przypominam jednak, że osoby zalogowane na tamtym serwisie mogą samodzielnie dodawać punkty.
Wcale nie trzeba mieć PDA z Automapą, a wystarczy jedynie po zapogowaniu się wybrać prawą skrajna ikonę na tym pasku

a nastepnie wypełnić poniższe rubryki

Dla wygody osób nie posiadających PDA, a szukających sklepu, warto nazwę sklepu poprzedić nazwą miasta w którym się on znajdyje.

Miłej zabawy.