Plecionki Techron Black (0,12 i 0,14) są firmowane przez znaną japońską firmę Kamatsu. Użytkowałem cieńszą, a grubszą mój Ojciec. Ja nawinąłem na Shimano Super Aero GT 4000, a ojciec na Shimano Catana 4000FA. Obaj użytkowaliśmy wędziska Catana i Sedona tej samej firmy. Młynki i wędziska (przelotki) w bardzo dobrym stanie. Jednocześnie nadmieniam, że łowiliśmy na przynęty mieszczące się w zakresie 15-25 g i to, że linki były nawinięte w poprawny sposób.

Po stracie kilkunastu przynęt zrezygnowaliśmy z tej plecionki, która okazała się chłamem w pełnym tego słowa znaczeniu – jest bardzo słaba, ulega zerwaniu po przyłożeniu niewielkich sił. Zwykłe żyłki mono mają lepsze parametry wytrzymałościowe niż te - było nie było - linki kompozytowe. Ponadto szybko ulegały strzępieniu i przetarciom. Mają większą skłonność niż inne linki do plątania i supłania się. Na podstawie doświadczeń moich i mojego ojca nie polecam zakupu, a przynajmniej dobrze sprawdźcie wytrzymałość w trakcie kupna, być może zaoszczędzicie kasę i nerwy. U mnie ta linka skończyła jako podkład pod lepszy wyrób, w jedyny sensowny chyba sposób jaki oprócz śmietnika wpadł mi do głowy.

PS. Chociaż opinię moją potwierdziło już dwóch kolegów, z którymi spinningowałem nad Wisłą być może ktoś wypowie się pozytywnie o tym produkcie. Być może mieliśmy z ojcem pecha i trafiliśmy tylko na wyroby z jednej sknoconej partii!?

Przestrzega
emek

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

Kamatsu to tak samo japońska firma jak Mikado
;-)
Mialem taki sam pomysl by uzyc tego chlamu jako podkladu ale ostatecznie wyladowala jako reklamacja w Bassie. Za zwrocona kase kupilem pare woblerkow.
I jeszcze jedno: czlowieka biednego nie stac na kupno byle gowna.
Wy sobie testujcie te debilne plecionki a ja wolę zapłacić i cieszyć się jakością - TYLKO POWER-PRO!!
Dzięki za recenzję wporę dotarła, chociaż już wcześniej czytałem post na forum, w porę mnie odwiodła od zakupu, kusiła mnie szpula 1000m jako że duże ilości do nawinięcia na 2 multiplikatory potrzebuję.
Naciąłem się i ja. Podobna sytuacja z utratą wielu przynęt przy średnicy 0,12 mm. Nie polecam!
Znana, japońska firma Kamatsu :grin . Przestańcie wierzyć w głupoty wypisywane w reklamach sprzętu wędkarskiego. Plecionki za 30 PLN tylko z Japonii, żyłki o wytrzymałościach 2 razy większych niż w USA pochodzące z Japonii i Niemiec (cena 5 PLN), wędki z IM8, 9, 13 itp. zbrojone w przelotki SIC za 120 PLN. Na polskim rynku wędkarskim dzieją się cuda, postęp techniczny jest ogromny, a najczęściej polega na tym, że zmienia się kolor lakieru i nazwę na blanku i IM zaraz rośnie, żyłkę nawija się na nową szpulą i zamiast brontozaura naklejamy pterodaktyla + kilogram wytrzymałości więcej. Obowiązkowo dajemy opisy po angielsku, bo to brzmi profesjonalnie - mój ulubiony napis to \"rod for fishing\"- analogicznie Unimil powinien napisać \"rubber for f...\".
Mój kolega również naciął się na tą plecionkę. Podobne właściwości ma plecionka o nazwie \"Wanted\".
Równieżokazyjnie tania. Odnoszę wrażenie że obie robi ta sama firma z tym samym miernym skutkiem: obie sięstrzępią, obie łatwo zrywają i plączą. To nawet Jaxon przy nich wygląda przyzwoicie. Pozdrawiam.
Co do \"Wanted\" to mam odmienne zdanie. Co prawda strzępi się trochę, ale wytrzymałość drastycznie nie spada. Relacja ceny do jakości wychodzi na plus. Używam 0,10.
Od kilku miesięcy używam 0,12. Jestem na rybach co drugi dzień, na godzinę, dwie i cały czas spinning. Kołowrotek firmy Shimano, przynęty nawet 4 czy 5 gramowe, zero splątań, dalekie pewne rzuty, wytrzymałość na zerwania b.duża.
Każdą nową linkę sprawdzam na kilku węzłach.
Techron, na niektórych ma wytrzymałość rzeczywiście małą. Najlepszą ma na wężle
o nazwie Trilene z modyfikacją. Nie przeciera się i nie strzępi, jedynie końcowy odcinek ok.10-30 cm po jakimś czasie ma mniejszą wytrzymałość. Równocześnie używam plecionki PowerPro i Mistrala. PowerPro jest zdecydowanie najlepsza, z Techronu jestem zadowolony a Mistral, ta to dopiero potrafi wyprowadzić z równowagi plącząc się.
Szkoda to se strzępić języka,ktos powiedział Kamatsu-KUTATSU.
uzywałem tej plecionki 00.4 na przypon rewelacja zwłaszcza do ds przy systemie pater noster pozdrawiam deniss
0.16. Po jednej nocce nad Wisłą z czarnej zrobiła się jasnoszara... Zamykam kabłąk lewą ręką i ta w odróżnieniu od plecionki sczerniała... Farba, barwnik czy inna pasta do butów się zmywa i paprze ręce... Po 50 rzutach zaczyna się \"rozmiędlać\" splot, płaskowacieje i zaczyna dawać głos na rolce prowadzącej... A cena 100 m-63zł jest mocno porównywalna z różnymi berkleyami. Lepiej kupować amerykańce niż sznureczki typu techron...
Bluu! Tu masz odpowiedź! Ja też to potwierdzam! Tylko \" Plecionka
Dodane przez wolff w dniu - 2005-09-20 10:49:40
---------------------------------------- ----------------------------------------
Wy sobie testujcie te debilne plecionki a ja wolę zapłacić i cieszyć się jakością - TYLKO POWER-PRO!!\"