"Poszukiwanie najbardziej niezwykłych stworzeń mórz i oceanów - sensacyjna przygoda kryptozoologiczna. Już biblijny Jonasz zmierzył się z morskim potworem. Spotykali je żeglarze wszystkich epok, walczyli z nimi, zwyciężali lub ginęli. Były inspiracją niezwykłych opowieści i źródłem panicznego strachu. Pojawiały się w największych dziełach literackich, od Homera po Juliusza Verne'a. W czasach współczesnych są obiektem zainteresowania nie tylko ciekawych turystów, ale i poważnych ekspedycji naukowych wyposażonych w supernowoczesny sprzęt do badań podmorskich. Ale do dziś niewiele tajemnic głębin zostało naprawdę wyjaśnionych" - Ellis Richard - Potwory głębin.

 

Chciałbym przedstawić Wam drodzy bywalcy WCWI udokumentowane fotografiami potwory zamieszkujące głębie oceanów.

Chambered Nautilus

Coelacanth

Deep Sea Angler

Deep Sea Dragonfish

Fangtooth

Firefly Squid

Giant Isopod

Giant Squid

Giant Tube Worm

Larval Angler  Fish

Oarfish
To główka kolesia, który jest taki "malutki" jak poniżej

Oarfish
Tu w całej rozciągłości...

Snipe_Eel

To chyba murena?

Stomiatoid Fish

Vampire Squid

Viperfish

Fotografie ze stron:


www.anomalies-unlimited.com
people.whitman.edu
theshadowlands.net
www.amnh.org/museum
oceanexplorer.noaa.gov
www.imagequest3d.com

Wyszukał - mietus


Wybrane komentarze z poprzednich wersji portalu:

isabell2809

czy ja wiem, one wcale nie sa brzydkie. Ładne i brzydkie to pojęcie względne. Moja babcia zawsze mówiła, że każda potwora znajdzie swego amatora!

Lupus

Dokładnie Izka... wszystko na Ziemi (jak i w wodzie) ma swoje miejsce ;-))) A że natura potrafi zaskakiwać to chyba wiedzą wszyscy... Ciekawe, ciekawe miętusie. Pozdrówka, tomek.

Korsarz

Część z tych stworzeń głębinowych widziałem juz w programie na Discovery. Strasznie zróżnicowane jest to życie. Ekstremalne warunki, ciemność, olbrzymie ciśnienie nie zmniejszają różnorodności form życia. Najciekawsze dla mnie są te gigantyczne mątwy i kałamarnice. Do tej pory nie znana jest maksymalna wielkość tych organizmów i krążą przez to o nich niesamowite opowieści. Z przyjemnoscią obejrzałem te zdjęcia Dziękuje i pozdrawiam Maciek vel Korsarz

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy

Komentarze   

Jak to mawia mój nauczyciel chemii- a guzik! Będą to po kolei: łodzik(pw zasadie mątwa z przerośniętą muszlą), latimeria- ryba trzonopłetwa- to właśnie takie dały początek płazom-, żabnica(ryba wędkarz- wabi ofiary na ,,świetlik" wieńczący płetwę grzbietową),żmijowiec,kolejny żmijowiec, żabnica, kałamarnica, jakiś eee...skorupiak- a to nie jest ryba!, następnie kałamarnica olbrzymia, polip-zapewne ukwiał, larwa żabnicy, 2x wstęgor królewski(król śledziowy- niegdyś rybacy uważali że prowadzi ławice śledzi, a jego złowienie powodue rozproszenie ławicy),następna to jakaś chimera, kolejne to murena, zbliżenie pyszczka żmijowca, larwakałamarnicy ,,czerwonego diabła" i kolejny żmijowiec...
Nie mają nazwy? 8)