Widoki piękne, woda przelewa się przez główki, kra leniwie płynie, słoneczko świeci - bardzo przyjemnie.

Idąc tak brzegiem spotykamy pływające kaczki, i nagle odwracając się spostrzegam leżącego małego jelonka. Przyczyna jego śmierci może być różna, ale najprawdopodobniej zagryzły go psy. O wilkach w naszej okolicy nie słyszałem.

Dzieciaki przeżyły ogromny szok i szybko wracaliśmy do domu. Naprawdę widok był przerażający, chociaż zdjęcie może tego nie oddawać.

I tutaj nasuwa mi się takie przemyślenie: ile razy nad brzegami widzimy śnięte ryby? Przeważnie przechodzimy obok nich obojętnie, a tutaj taki mały koziołek robi naprawdę ogromne wrażenie. "Przyroda rządzi się swoimi prawami"- próbowałem tłumaczyć dzieciakom .
Tylko czy naprawdę sama przyroda maczała w tym palce???


duetdamsz


Komentarze:

RomanS

Nie dziwię się, że dla dzieci było szokiem spotkać jelonka rozszarpanego przez wałęsające się psy. Niestety nie jest to pierwszy przypadek gdy nieodpowiedzialność ludzi pwoduje tragedie ( tu "tylko" jelonek). Ale najważniejsze , że wiosna się zbliża i można będzie odpocząć nad wodą.

pafcio

Dzięki za tekst. Wkrótce zjawię się w tamtych okolicach z wędką. Może się spotkamy:)

Anguiler

Przygnębiające z tym jelonkiem :( Może to nie do końca sprawa przyrody. Może w jakiś sposób padł ofiarom kłusownczej pułapki. Może zanim tamci dostali go w swoje łapy pierwsze były psy???

duetdamsz

I mi się też tak wydaje bo nie podejżewam aby sam przyszedł nad brzeg rzeki, położył się i czekal az zjedzą mu całe wnętrzności.

Major

Fajny spacer, gdyby nie ten jelonek. Zdjęcia też dobrze wyszły. Wisła to na prawdę wielka rzeka. Sam nie łowię w strumyku, bo w odrze, ale wielkość wisły, kiedy zobaczę jej zdjęcie, fascynuje i budzi we mnie respekt . Chciało by się w nie połowić. Pzdr

Katanka

Przyczyn mogło być wiele. Może został postrzelony i padł z wykrwawienia. Może został potrącony. Może został dopadnięty przez kłusoli, albo przez dziką zwierzynę. Podobnie jak masa ryb pada z różnych przyczyn.

Komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy